Ruttu autokooli, B-kategooria saamist kallimaks muutva määruse vastuvõtmine viibib

Möödunud aasta lõpus selgus, et B-kategooria juhiloa koolitust ootavad ees suured muudatused. Mitmest muudatusest on tänaseks realiseerunud üks ning veel üks läheb töösse juunist. Autokooli läbijate jaoks on aga hea uudis see, et siiani ootab ministri allkirja eelnõu, mille järgselt läheb autokool kallimaks.

Kallimaks läheb autokool seetõttu, et eelnõu paneb paika kohustuslike sõidutundide arvu, mis tõuseb praeguselt 22-lt 30 sõidutunnile. Ei maanteeamet ega ministeerium oska öelda, millal leiab minister eelnõu allkirjastamiseks aega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialisti Taavi Audo kinnitusel ei ole lähiajal muudatusi jõustumas.

Sama eelnõuga soovitakse kiirendada maanteeameti teooriaeksamile pääsemist. Uue eksamineerimise määrusega tahetakse ära kaotada nõuet autokooli sõidueksami läbimise osas, mis tähendab, et maanteeameti teooriaeksamile saaks minna kohe pärast autokooli teooriaeksami sooritamist.

Allkirja puudumine tähendab sedagi, et sõidueksamil on harjutuste sooritamisest endiselt kaks katset. Eelnõu jõustumise järgselt kaob katsete arv ära ning lisandub ajapiirang.See sait kasutab küpsiseid (inglise k. „Cookies“). Neid kasutatakse külastaja identifitseerimiseks. Jätkates külastamist sellel saidil, nõustute, et kogume küpsiseid Teie seadmes. Teil on võimalik igal ajal kustutada küpsised, millega tühistate nõusoleku nende kasutamiseks.