Korduma kippuvad küsimused

Jah, lõppastme koolituse võib läbida ka automaatkäigukastiga autoga ning hiljem MNT-s juhilubasid vahetades lubadele mingit märget ei tehta seega säilib õigus edaspidi sõita ka manuaalkäigukastiga sõidukiga.

Alates 01.08.11 on õpilastel võimalus läbida koolitus isikliku autoga, selleks tuleb enne koolituse algust teatada oma soovist. Säästliku sõidu läbimise eelduseks oma autoga on, et sõidukil on peal keskmise kütusekulu mõõdik, mida saab ka nullida. Talvel saab isikliku sõidukiga libedasõidu koolitust läbida ainult lamellrehvidega sõidukiga. Kui koolitatav osaleb koolitusel tema kasutuses oleva sõidukiga vastutab ta mistahes kahjulike tagajärgede eest, mis tulenevad koolitatava tegevusest või tegevusetusest seoses koolitusel osalemisega. Koolitatav kinnitab, et omab koolitusel kasutatava sõiduki kasutamise õigust, kasutatav sõiduk omab kehtivat tehnoülevaatust ja liikluskindlustust.

Oma sõidukiga koolituse läbimise erandiks on ka juhud, kui koolitatav kasutab tema tervislikule seisundile vastavaks kohandatud sõidukit.

Kui liiklusõnnetuses tekitatakse kahju, siis kahju saajale korvab selle liikluskindlustus, kui viga saab õppeauto, siis selle korvab kaskokindlustus.

Ei saa, kuna mootorratas peab vastama õppesõidukile kehtestatud nõuetele ja olema läbinud vastava tehnoülevaatuse.

Teooriaeksamit saab sooritada õppekava läbimise järgselt, kui õppekava on täies mahus täidetud. Eksamite sooritamise ajad on erinevates õppeklassides veidi erinevad. Täpsed eksamite sooritamise ajad leiate meie kodulehelt “Kontakt” all valides vastava linna. Telefoni teel saate infot helistades vastava linna õppeklassi.

Kui tunnistus on kadunud, siis saame väljastada duplikaadi vastavalt kehtivale hinnakirjale. Autokooli tunnistust läheb vaja peale lõppastmekoolituse lõplikuks vormistamiseks.

Õppeplatsil peab harjutama vähemalt kahe õppesõidutunni ulatuses. Vastavalt õpetaja hinnangule võib ta kauem õpetada õppeplatsil enne linnaliiklusesse minemist.

Maanteeametile esitatud tervisetõendi kehtivust saate kontrollida sisselogituna e-teeninduse keskkonnas avalehel, paremal pool valige Minu tervisetõendi andmed.

Info leiate samuti e-tervise portaalist www.digilugu.ee, kui olete teinud digitaalse tervisetõendi.

Tule kohale või küsi lisa telefonil

Võtame teiega 24 tunni jooksul ühendust, määrame nõustamise aja ja koostame individuaalse õppeplaani SMART süsteemi järgi.

Saate teooriakursuse eest tasuda 2 osas ja sõidutundide eest tasuda eraldi iga tunni eest.

Miks valida SMART autokool?

Oleme usaldusväärsed

 

Oleme innovaatilised

Valime hoolikalt oma töötajaid, sest praktilised tunnid panevad aluse juhi sõidumeisterlikkusele. Meie sõiduõpetajad on suure töökogemusega õpetajad, kellel on ka Maanteeametis töötamise kogemus.

Õppetöö koos juhendajaga toob algajale juhile ohtralt uusi emotsioone. Positiivsed muljed ja õppe tõhusus sõltuvad juhendaja kogemustest, kvalifikatsioonist ja isegi iseloomust, seetõttu soovitame valida endale sobiv õpetaja.

Teeme pidevalt kõik võimaliku selleks, et täiustada meie toodet (õpet) ning tõsta seeläbi õppeprotsessi tõhusust.

See sait kasutab küpsiseid (inglise k. „Cookies“). Neid kasutatakse külastaja identifitseerimiseks. Jätkates külastamist sellel saidil, nõustute, et kogume küpsiseid Teie seadmes. Teil on võimalik igal ajal kustutada küpsised, millega tühistate nõusoleku nende kasutamiseks.